„Zachwyt Opocznem”

pn. „Zachwyt Opocznem”
DSC06250 DSC06251 DSC06260 DSC06261
DSC06263 DSC06266 DSC06275 DSC06276

11 czerwca odbyło się otwarcie wystawy prac malarskich opocznianki Lidii Stanek – pseudonim artystyczny AKDIL – instruktorki w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Była to kolejna lekcja sztuki dla uczestników pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, prowadzonej przez autorkę wystawy.

Ekspozycja pod tytułem „Zachwyt Opocznem" przedstawia znane lub mniej znane miejsca widziane oczami artystki. Na przedstawionych obrazach i grafikach znalazły się takie obiekty jak: opoczyński zamek, kolegiata p.w. św. Bartłomieja, kościół p.w. św. Marii Magdaleny, figura Chrystusa Frasobliwego, Miejski Dom Kultury, Pegaz, pałacyk firmy Dziewulski i Lange - obecna siedziba Urzędu Miejskiego, dworzec kolejowy, pływalnia, opoczyńska obwodnica i inne.

Zgromadzonych gości przywitał Tomasz Łuczkowski, dyrektor muzeum. Wręczając autorce kwiaty podkreślił wieloletnią współpracę Lidii Stanek, jako instruktorki w MDK z opoczyńskim muzeum. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Andrzej Cieślik - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim, Jarosław Wiktorowicz - zastępca burmistrza Opoczna, Bożena Świątek-Mazur - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, artyści ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków z Tomaszowa Maz., uczestnicy zajęć plastycznych w Miejskim Domu Kultury oraz miłośnicy sztuki.

Lidia Stanek przygotowała miły prezent dla obecnych na wernisażu w postaci kalendarza na 2014 ze swoimi pracami.
Wystawę można oglądać w Muzeum Regionalnym do końca lipca.

Dzieje się